Lorem ipsum gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum. Sofisticur ali quenean.

INSTAGRAM

Blog

1) Narenciye ve Çiçek Karışımı
İçindekiler:

Yukarıda adı geçen tüm esansiyel yağları dikkatlice karıştırın. Bunu yaparken fazla veya yoğun karıştırmaktan kaçının ve elde ettiğiniz karışımı soğuk ve kuru bir ortamda temiz bir cam kabın veya plastik bir şişenin içinde – banyo ortamından uzakta – saklayın.

Faydaları: Bergamot ve greyfurt esansiyel yağları modunuzu yükseltip  rahatlatırken.. Yasemin yağı vücudu ısıtırken duygularınızı harekete geçirir. Adeta cennetten çıkma bu karışım uzun ve yorucu bir günün sonunda duygusal iyileşme ve rahatlama için mükemmeldir.

2). Rahatlatıcı Lavanta Karışımı
Bu güzel kokulu aromatik karışım derin ve sağlıklı bir uykunun keyfini çıkarmak için mükemmeldir. Bu karışımın bir kaç damlasıyla şakalara, kulak arkasına, bilek içlerine ve ayak tabanlarına yatmadan önce yapılan on dakikalık masaj, bedeninizin uyku esnasında rahatlamasına yardımcı olacaktır.

İçindekiler:

  • Mandalina esansiyel yağı : 1-2 damla
  • Lavanta esansiyel yağı : 12-14 damla
  • Sandal Ağacı Esansiyel Yağı : 3-4 damla
  • Taşıyıcı yağ: üzüm çekirdeği,Jojoba,badem yağı v.b.

Mandalina esansiyel yağı sindirimi destekler ve aynı zamanda harika bir rahatlatıcıdır. Lavanta esansiyel yağı güçlü bir arındırıcı olmasının yanında rahatlamaya yardımcı olur. sandal ağacı bileşimiyle antienflamatuar etkiye kavuşur.

3) Bergamot Lavanta Karışımı
İçindekiler:

Tüm bileşenleri nazikçe karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı cam bir kapta  saklayın. Direkt ısı veya nemden uzak tutun.

Faydaları: Bergamot esansiyel yağı gergin kasları rahatlatırken modu yükseltir. Lavanta esansiyel yağı cildin yumuşamasını sağlarken aynı zamanda arındırır. Papatya esansiyel yağı ise iltihaplanmaya karşı vücudu desteklerken yaraları ve hafif dermal düzensizlikleri iyileştirmeye yardımcı olur.

Yorumunuz